DSC_0690
DSC_0691
DSC_1250
DSC_1300
DSC_1300 2

 Nr konta bankowego:

 55 12 4 0143 1111 1000 0104 81 529

Kancelaria:tel: 14 68 59 540, 600 052 785
Pon.-Sob. po Mszy św.

W piątki dla narzeczonych
Proboszcz: Ks. Jerzy Tokarz
Rezydent: Ks. Józef  Masłoń

EDK 2026 - trasa + opis

Po mszy św. wychodzimy z kościoła udajemy się na północ, po 250 m obok szkoły skręcamy w prawo, po 200 m po lewej stronie Figura Matki Bożej tu: Stacja I (0,5 km)

Następnie idziemy prosto, po przejściu rzeki Grobki skręcamy w lewo i idziemy watem. Po 1 km (na wysokości nadajnika) skręcamy w prawo i idziemy laką, następnie dochodzimy do drogi prowadzącej w stronę domów, wychodzimy na główną drogę (Ostrów Szlachecki - Bogucice) tu skręcamy w lewo, następnie dochodzimy do drogi prowadzącej do Zatoki (znak drogowy po lewej stronie). Tu skręcamy w prawo idąc drogą do powyższej miejscowości idziemy tą drogą 3 km po lewej stronie Kamienny Krzyż tu: Stacja II (6 km)

Skręcamy w prawo (ślepa uliczka asfaltowa) przy ostatnim domu omijamy zagrodzone podwórko z lewej strony, następnie w prawo lakami dochodzimy do ambony myśliwskiej tu skręcamy w lewo i polna drogą dochodzimy do domów (podwórko z silosami zbożowymi) następnie droga staje się asfaltowa, droga kończy się rozwidleniem tu Figurka Matki Bożej tu: Stacja llI (7,5km)

Skręcamy w prawo i następnie po kilkunastu metrach w lewo idziemy drogą asfaltową kończącą się zabudowaniami i droga wchodzi w las idziemy cały czas tym lasem główną drogą aż pojawia się główna droga (Okulice-Brzesko) skręcamy w prawo i w pierwszą asfaltową drogę, po kilkunastu metrach w lewo idziemy ta droga cały czas prosto po głównej drodze przez Baczków. Po około 3,5 km po lewej stronie pojawia się duży drewniany Krzyż tu: Stacja IV (12 km) Następnie idziemy prosto po 1 km dochodzimy do głównej drogi tu skręcamy w lewo przed lasem (po około 1 km) ostro w prawo i wciąż główna drogą wchodzimy do Bucza, po lewej stronie Kościół parafialny tu: Stacja V (16 km)

Następnie prosto po 50m w lewo, po około 1,5 km dochodzimy do dwóch rond na których idziemy prosto (ul. Wielgoszowska), przechodzimy przez las, dochodzimy do cmentarza w Szczepanowie, dochodzimy do drogi Szczepanów-Mokrzyska Przechodzimy na drugą stronę drogi, tu miejsce narodzin Św. Stanisława tu: Stacja VI (20 km)

Idziemy prosto, przechodzimy nad autostradą, po 2 km skręcamy w lewo pod wiadukt kolejowy. Następnie prosto za żwirownią skręcamy w lewo, następnie po 1 km dochodzimy do skrzyżowania tu w lewo ul. Staropolska. Dochodzimy do sklepu „Żabka” tu w prawo, przechodzimy most nad rzeką Uszwica, dochodzimy do Figury Matki Bożej, tu: Stacja VII (27 km)

Po 100 m droga A4 (skrzyżowanie ze światłami) tu w prawo, po 50 m na przejściu w lewo i prosto lekko pod górę, po 1,5 km Figura kamienna Krzyża Matki Bożej Św. Jana tu: Stacja VIII (29km)

Następnie prosto, po dojściu do lasu w prawo ul. Zagrody, ciągle pod górę, dochodzimy do znaku STOP, dalej prosto po lewej stronie Kościół w Okocimiu tu: Stacja IX (32,5 km)

Dalej prosto, po 100 m schodzimy z drogi w lewą stronę i idziemy przez łąkę w stronę lasu. Obok wywróconej ambony wchodzimy w las, po około 100m pojawia się niebieska Figura Matki Bożej, tu: Stacja X (34 km)

Dalej w prawo ścieżką dochodzimy do restauracji ,,Pawilon" i idziemy drogą asfaltową, na skrzyżowaniu w prawo, po 10m w lewo ul. Browarna, dalej ul. Okocimska, za mostem nad Uszwica skręcamy w prawo w ul. Berka Josolewicza, dochodzimy do Kościoła Św. Jakuba w Brzesku tu: Stacja XI (36 km)

Następnie prosto w dół, po 200m w lewo ul. Ogrodowa dochodzimy do końca, tu skręcamy w prawo i zaraz w lewo przez parking, przy ostatnim bloku z prawej strony skręcamy w lewo, po dojściu do głównej drogi w prawo w dół, na skrzyżowaniu prosto dochodzimy do obwodnicy, z lewej strony przejście dla pieszych, przechodzimy na drugą stronę ulicy i skręcamy w prawo. Po około 50m (przy tablicy) przechodzimy przez rów w stronę lasu. na końcu ogrodzenia w lewo, a następnie w prawo w las. Idziemy leśną droga prosto, lekkie wzniesienie tu skręcamy w prawo, po 200m z prawej strony Kamień ku czci Św. Jana Pawła lI tu: Stacja XII (39 km)

Następnie w lewo, po 50m wiadukt kolejowy, przechodzimy pod nim i za nim w lewo, po 100m skręcamy w prawo idziemy leśną drogą, po około 1,5 km przed ogrodzeniem autostrady w lewo i następnie prosto dochodzimy do drogi asfaltowej i prosto. Następnie po około 1 km dochodzimy do wiaduktu pod którym przechodzi droga, przechodzimy na drugą stronę i ciągle wzdłuż autostrady prosto. Początkowo idziemy ścieżką, a następnie wchodzimy na drogę asfaltową. Przy drugim wiadukcie przechodzimy nad autostradą i cały czas prosto aż do kościoła w Borku, tu: Stacja XIII (44 km)

Następnie prosto w stronę Ostrowa Królewskiego, za cmentarzem w lewo dochodzimy do drogi Bochnia-Uście Solne tu w lewo. Przed nami Kościół w Gawłowie tu: Stacja XIV (49 km)