DSC_0690
DSC_0691
DSC_1250
DSC_1300
DSC_1300 2

 Nr konta bankowego:

 55 12 4 0143 1111 1000 0104 81 529

Kancelaria:tel: 14 68 59 540, 600 052 785
Pon.-Sob. po Mszy św.

W piątki dla narzeczonych
Proboszcz: Ks. Jerzy Tokarz
Wikariusz: Ks. Wojciech Reciak

Parafia Gawłów- Intencje Mszalne

Intencje Mszy Świętych

Gawłów

Poniedziałek – 16. 11.

1700 + Jan Maliszczak – od uczestników pogrzebu

 

Wtorek – 17. 11.

1700 + Bogdan Nowak – od rodziny Trzasków

Środa – 18. 11.

1400 Msza Św. Pogrzebow. : +Jan Maćkowski

1700 + Tadeusz Rudnik – od rodziny Dęboszów

Czwartek – 19. 11.

700 + Agnieszka Pawlik – od Adama i Anety Porębskich

Piątek – 20 11.

1700 ++ Zofia i Stanisław Chropała i zmarli z tej rodziny

Sobota – 21. 11.

1700 ++ Janina i Kazimierz, Janusz Walosek

 

XXXIII Niedziela Zwykła – 22. 11. 2020r.

700 1. ++ Jan i Waleria Rataj – 16 r. śm.

         2. + Marian Mazurek – 6 r. śm.

 

1130 Msza Św. Chrzcielna:Alicja Maria Nitkiewicz

1700 1. + Czesław Trojan – r. śm. i jego rodzice

         2. ++Jan Maćkowski – od córki Renaty i syna Tomasza z rodzinami

Intencje Mszy Świętych

Ostrów

Poniedziałek – 16. 11.

1600 + Anna Stokłosa – greg. 27

Wtorek – 17. 11.

1600 + Anna Stokłosa – greg. 28

Środa – 18. 11.

1600 + Anna Stokłosa – greg. 29

 

Czwartek – 19. 11.

730 + Anna Stokłosa – Zakończenie Mszy gregoriańskich

 

Piątek – 20. 11.

1600 + Stanisław Kaczmarczyk – od kuzynki Marii z Krakowa

Sobota – 21. 11.

1600 +Celina Dziadowiec – od rodziny Waśniowskich z Rzezawy

 

XXXII Niedziela Zwykła – 22. 11. 2020r.

845 1. W intencji ofiarodawców, którzy wsparli poszkodowanych przez pożar

         2. ++ Ludwik i Helena Gawrońscy; Janina Kowalska, Artur Synowiec i Robert Kowalski

 

1015 + Stanisław Jagła – 4 r. śm.

Najważniejsze ogłoszenia Parafii św. Andrzeja Boboli w Gawłowie

MSZA ŚWIĘTA NA ŻYWO (klik)

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~

WYPOMINKI GAWŁÓW 

 

Część II – II Niedziela

Bożemu Miłosierdziu polecają się Dusze Śp.:

 

  • Księży Biskupów: Arcybiskupów Jerzego Ablewicza i Józefa Życińskiego, biskupów Piotra Bednarczyka i Józefa Gucwy;
  • Kapłanów pochodzących z naszej Parafii:
  • Kapłanów pracujących w naszej Parafii:
  • Oraz zmarli z naszych rodzin:

 

Antonina, Henryk i Stanisław Żmuda, Janina, Jan i Mieczysław Czarnota, Józef Leszczak; Jan i Fryderyka Gut, Marian Pagacz, Ks. Stanisław Nowak, Jan Maliszczak, Artur Kuźnik; Stanisław i Eleonora, Eugeniusz i Bolesław, Roman Sionko; Józef i Maria Norek, synowie: Edward i Józef, córka Genowefa Hamska, Józef i Genowefa Chwalny, córka Janina Bodowska, Katarzyna Kozak, Stanisław Borowiec; Walenty i Maria Kaczmarczyk, Mieczysław i Barbara, Mieczysław Gierek; Władysława i Franciszek Michałek, Marian Nalepka, Wiktoria i Julian Nakielni; Stanisław, Genowefa, Jan i Katarzyna Ogińscy, Michał i Zofia Słonina, Józef i Honorata Kudłaczak, Józef Doniecki; Piotr i Władysława Marks i ich rodzice, Marianna Gałązka, Franciszek i Józefa Banat, Bronisław i Krystyna; Anna i Franciszek Marcowscy, Maria i Wojciech Tokarz; Janina i Ryszard, Roman Reciak i zmarli z rodziny; Aniela i Franciszek Golińscy, Emilia i Edward Gierliccy; Władysław i Helena Świętek i zmarli z rodziny Szumańskich; Andrzej, Stefania, Tadeusz, Krystyna i Andrzej Oleksy, Jan i Józefa Kotelon, Marek i Marian Widełka; Maria, Andrzej i Józef Plewniak, Czesława i Wojciech Trzaska, Ks. Henryk Trzaska, Joanna i Wincenty Ziętarscy, Krystyna i Władysław Sobas; Jan i Helena Marks, Joanna Mularz, Tadeusz i Maria Cholewa; Ludwik i Stefania Sionko; Wiktoria i Leon Pląder, Anna i Józef Jarosz; Kazimierz Stanisz, Stanisław Dziuba; Stefania i Andrzej, Stanisław Karnas, Czesław Skołyszewski, Stefania i Ludwik Sionko; Leokadia Szczygieł, Stanisław, Katarzyna i Stanisław Mazurek, Anna i Wojciech Mucha; Janina, Kazimierz i Janusz Walosek, Franciszka i Stanisław Bochenek, Zofia i Stanisław Chropała; Stefania i Antoni Sionko, Zofia i Jan Szklarz; Józefa Krokosz, Marian i Stanisława Szydłowscy, Maria Styrna, Jan, Maria, Roman i Andrzej Krokosz, Władysław Waśniowski; Eugenia, Franciszek i Stefania Dziadowiec, Andrzej Kotowicz i zmarli z rodzin Dziadowców i Kotowiczów; Stanisław, Maria, Jan i Marian Mazurek, Jan i Aniela Baran, Helena Gierek, Franciszek Pląder; Jan i Helena Marks, Franciszek i Bronisława Gałka;

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYPOMINKI OSTRÓW

 

  • Część II

    Miłosierdziu Bożemu i naszym pobożnym modlitwom polecają się zmarli:

    • Kapłani:
    • Fundatorzy: Maria i Michał Roztworowscy;
    • Z naszych rodzin:

    Jan, Bronisława i Józef Wilk, Władysław i Stanisława Sikora; Franciszek i Stanisław Bartyzel, Katarzyna i Józef Goliński; Maria i Wawrzyniec Odziomek, Zofia i Józef Rzepeccy, Czesława i Józef Karaś, Maria i Wojciech Krupa; Zofia, Władysława i Jakub Nowak, Maria i Wojciech Łach; Zofia i Józef Kołodziej; Stanisław Kaczmarczyk, Krystyna Dudziak, Adolf i Aniela, Kazimierz Kaczmarczyk, Franciszek, Janina i Władysław Pająk, Helena Obłój, Marcin i Katarzyna, Władysław Golińscy, Marcin i Wiktoria Pająk, Leonarda Nowak; Genowefa Seweryn, Maria Burda, Józef, Waleria, Tadeusz, Andrzej i Fryderyka Pająk, Mieczysław, Teofila, Leona i Zbigniew Marks; Zmarli z rodzin Rapaczów, Kostrzyckich i Knapczyków: Mateusz, Grzegorz, Stanisław, Jan, Franciszek, Katarzyna, Maria, Janina, Mieczysław, Wiktoria i Regina; Genowefa i Władysław Nowak, Cecylia i Aleksander Dziadowiec i zmarli z rodziny; Adela i Jakub Zięba, Anna i Wojciech Szydłowscy; Czesław i Zofia Broda, Józef i Katarzyna, Józef Patyk, Stanisław i Stefania Puzia, synowie: Stanisław i Tadeusz, Dorota Puzia, Józef Lis; Stanisław i Katarzyna Bartyzel, Ludwik i Jadwiga Odziomek; Kazimierz Juszczyk, Janina Mucha, Zenon Dyląg; Józef i Anna, Franciszek i Maria, Józef Szymczyk, Władysław Adamski, Aniela i Wacław Obłój, syn Kazimierz, córka Zofia, Józef i Maria Skrzyńscy; Krystyna, Stanisław i Kazimiera Siutaj, Genowefa Bania, Janina Kudła, Stanisław i Aniela, Józefa Telenga, Aleksandra Wilk; Anna i Piotr Pala i zmarli z rodziny Palów i Rzepeckich; Katarzyna, Wojciech, Helena, Władysław i Marian Lekki, Helena i Stanisław Kica, Emilia i Antoni Trzaska, Lech Dering, Edward Kochan, Stefania i Jan Buczek, Stanisława, Weronika i Franciszek Lis, Teresa i Stefan Czerneccy; Zofia i Tadeusz Plesińscy; Maria i Piotr, Władysław Bartyzel, Kazimierz Odziomek i jego rodzice, Władysław Serafin i jego rodzice; Eugeniusz i Zofia Nowak, Ryszarda i Zenon Dyląg, Józef, Zofia, Władysław i Janina Mucha, Władysława Filipowicz, Leon Łącki; Karolina, Franciszek, Jan, Józef, Marian i Andrzej Góra, Maria, Antoni i Józef Sowa, Karolina i Wojciech Góra, Karolina i Franciszek Wygoda, Stanisława Chomiak; Władysława, Franciszek i Danuta Jaśniewicz, Adolf i Stanisława, Eugeniusz Gołdas;


 

 

 

PLAN ZAJĘĆ

OGŁOSZENIE dla klas: I, II i IV

W związku z nowym planem lekcji zawiadamiam, ze katechezy z kościoła w Gawłowie dla klas I, II i IV będą w innych porach niż podane w e-dzienniku. Porządek będzie następujący:

WTOREK:  klasa I - godzina 8.35-9.05

                     klasa II - godzina 9.10-9.40

                       klasa IV - godzina 8.00-8.30

CZWARTEK:  klasa I - godzina 8.35-9.05

                           klasa II - godzina 9.10-9.40

                          klasa IV - godzina 9.45-10.15

Przepraszam za zmiany, ale z racji innych zajęć są one konieczne J ks. Wojtek

P.S. Katechezy dostępne są poprzez przekaz na Youtube’e – wpisać „parafia Gawłów”. Gdyby trudnością było wysłuchanie „na żywo”, można odsłuchać w godzinach podanych w planie lekcji na e-dzienniku, gdyż transmisję można odtworzyć przez kilka godzin w danym dniu. Zadania proszę przesyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS na numer 509736127. I do szybkiego zobaczenia w szkole;)

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

    

                         33 niedziela zwykła               15.11.2020.    

  

  1. Dziś przeżywamy 33 niedzielę w Roku Kościelnym, jest to zgodnie z życzeniem Ojca św. Franciszka Światowy Dzień Ubogich, po Mszach św. możemy złożyć ofiarę an poszkodowaną przez pożar rodzinę państwa Sitów z Ostrowa Szlacheckiego.
  1. Msze św. w tygodniu : Po Południu : Gawłów: 17.00, Ostrów: 16.00 tylko we czwartek rano w Gawłowie o godz. 7.00, w Ostrowie o godz. 7.30. Zapraszamy na Nowennę do M.B. w środę i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w Piątek.
  1. W poniedziałek przypada 16-ty dzień miesiąca będziemy modlić się do naszego patrona św. Andrzeja Boboli, serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00 do Gawłowa
  1. W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny- święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  2. W sobotę Wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest t Światowy Dzień Zycia Kontemplacyjnego .
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela w Roku Kościelnym.
  1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w katechezach dzieci i młodzież naszej parafii, które są prowadzone zdalnie z naszej Świątyni wg następującego porządku :

Klasa I Wtorek i Czwartek: 8.35 – 9.05

Klasa II Wtorek i Czwartek: 9.10 – 9.40

Kl. III Środa i Piątek: 10.20 – 10.50

Klasa IV Wtorek i Czwartek: 9.45 – 10.15

Kl. V Środa i Piątek: 11.10 – 11.40

Kl. VI Środa: 121.20 – 12.50 i Piątek : 11.45 – 12.15.

Kl. VII Środa: 12.55- 13.25 i Piątek 12.20 – 12.50

Kl. VIII Środa i Piątek: 13. 30. – 14.00.

Prosimy Rodziców by dopilnowali udziału w katechezach swoich dzieci i prosimy, by dzieci, które uczęszczają do Szkoły Społecznej w Ostrowie Królewskim dołączyły do religii prowadzonej dla dzieci, które uczęszczają do Gawłowa do szkoły.

  1. Składając podziękowanie Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały naszą świątynie na ten tydzień prosimy :

- w Gawłowie :

- w Ostrowie : Płaza Lucyna i Boryczko Edyta  

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

  

  1. Intencje mszalne
  1. Sołtys Ostrowa Szlacheckiego informuje, że odbiór IV raty podatku odbędzie się w poniedziałek w godz. : od 16.00 do 19.00 w świetlicy.